Tag internet
Rozmiar czcionki
- Oszukani na portalach sprzedażowych stracili łącznie 2000 złotych W bieżącym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosiły się kolejne trzy osoby oszukane podczas zakupu bądź sprzedaży rzeczy za pośrednictwem portalu sprzedażowego. W wyniku działania oszustów mieszkańcy Gołdapi stracili łącznie 2000 złotych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!
- Policjanci o bezpieczeństwie w sieci Internet daje nam wiele możliwości w każdej sferze życia. Niestety niesie także ze sobą również liczne zagrożenia. Aby skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom ze strony internetu, gołdapscy policjanci przeprowadzili z uczniami cykl spotkań. Mundurowi rozmawiali o zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z współczesnych mediów.
- Dzień Bezpiecznego Internetu z gołdapskimi policjantami Uświadamianie internautów o zagrożeniach występujących w sieci to jedno z wielu zadań policyjnej służby. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów w wirtualnym świecie, gołdapscy policjanci odbyli cykl spotkań, podczas których propagowali bezpieczny dostęp do zasobów internetowych oraz promowali pozytywne wykorzystywanie Internetu.
- Uwaga! Oszuści wciąż aktywni Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosiła się poszkodowana, która została oszukana podczas kupna kuchennego urządzenia w sieci. W wyniku działania przestępców kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności szczególnie przed świątecznym okresem zakupowym!
- Zastanów się zanim prześlesz komuś swoje nagie zdjęcia, może cię to dużo kosztować Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem telefonu czy komputera. Coraz mniej wychodzimy i spotykamy się ze znajomymi, coraz mniej mamy okazji do poznania nowych osób. Dlatego coraz częściej poznajemy się przez internet, to tam mają początki nasze znajomości, przyjaźnie, a nawet miłości, ale niestety zdarzają się też początki naszych kłopotów… sexting to jeden z nich. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Siedlec.
- Kupujesz coś przez internet ? Uważaj na ogłoszenia „pułapki” Policjanci ostrzegają przed oszustami w sieci, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze. Jedną z najnowszych jest odpowiedź na ofertę w zamieszczonym ogłoszeniu i skontaktowanie się z kupującym poprzez komunikator internetowy. Wystarczy kliknąć w przesłany link, podać swoje dane, m.in. trzycyfrowy kod CVV/CVC oraz termin ważności karty płatniczej, a z konta zniknie nieoczekiwana suma pieniędzy. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać !!!
- Uważajmy na zagrożenia w sieci Oszuści nie wahają się sięgać po coraz to nowsze możliwości techniczne. Coraz częściej w swoim procederze wykorzystują Internet. Przestępcy pozbawiają swoje ofiary oszczędności nie wychodząc z domu. Wykorzystanie nowych technologii daje nowe pole do działania dla oszustów. Bądźmy ostrożni podczas korzystania z Internetu, portali zakupowych, jak i podczas rozmowy z "pracownikami banku", pod których oszuści również potrafią się podszyć!
- Jak chronić dziecko w sieci Żyjemy w dobie Internetu. Większość dzieci ma do niego swobodny dostęp. Jak uchronić swoją pociechę przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzestrzeni?
- STOP cyberoszustwom! Klikniesz – Twoje oszczędności znikną. NIE KLIKAJ! Apelujemy o nie klikanie w linki od kupujących lub sprzedających mające potwierdzić wpłatę/wpływ pieniędzy na konto! Kolejne próby oszustw internetowych skierowane wobec osób korzystających z transakcji kupna-sprzedaży w sieci. Uważaj, co otwierasz i w co klikasz!
- Oszustwo metodą "na BLIK" – policjanci ostrzegają Policjanci apelują - zanim przekażesz komukolwiek kod BLIK, upewnij się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się oszust. Pomysły przestępców są najróżniejsze np. brak pieniędzy na powrót do domu, potrzeba naprawy auta itp. Oszuści tłumaczą, że teraz brakuje im środków, ale oddadzą je w najbliższym czasie. Zachowaj czujność i rozsądnie podchodzić do wiadomości o pożyczenie pieniędzy.
- Rozważni i romantyczni nie tylko w Walentynki Internet, media społecznościowe i popularne komunikatory coraz częściej pomagają podtrzymywać kontakty z bliskimi, poznawać nowych znajomych, a czasem też znaleźć miłość i uczucia, które rozbudzają w nas pozytywne emocje. Policjanci ostrzegają, że cyberprzestępców działających w Internecie jest coraz więcej. Oszustwa matrymonialne są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy. Ofiarami padają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.
- Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
- Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Gołdapscy policjanci włączają się w działania podejmowane na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu i przypominają o zasadach poruszania się w sieci.
- Czas promocji, uważaj na internetowych oszustów! Zbliża się czas różnego rodzaju promocji i wyprzedaży. To okres wzmożonej aktywności internetowej, jeśli chodzi o zakupy „online”. Portale aukcyjne, sklepy internetowe czy oferty w social mediach będą prześcigać się w jak najkorzystniejszych ofertach. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować zdrowy rozsądek, zadbać o swoje poufne dane i nie paść ofiarą cyberprzestępcy!
- Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2022: 10 lat Uświadamiania na Temat Cyberzagrożeń w Europie Październik 2022 roku już po raz dziesiąty jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. Przedsięwzięcie realizowane jest pod auspicjami Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa ENISA i obejmuje szereg kampanii uświadamiających oraz pozostałych wydarzeń. Ponadto po raz pierwszy przyznane zostaną nagrody w 3 kategoriach, tj. za najlepszy film, najlepszą infografikę oraz najlepszy materiał szkoleniowy. W Polsce ogólnoeuropejską kampanię koordynuje państwowy instytut badawczy NASK, a jednym z jej patronów jest Komendant Główny Policji. Zapraszamy do udziału w zaplanowanych inicjatywach.